Aplec 2015

El Cartell

JUAN MALLET

Artista polifacètic; dissenyador gràfic i audiovisual per vocació.

Des de petit he tingut un gran interès sobre el dibuix i quelcom més primitiu al disseny. Al ser una persona observadora, i fixar-me sempre en els petits detalls, intentava fer símils i representacions pròpies sobre la realitat que m'envoltava, que, em va generar una gran atracció sobre el disseny gràfic.

Actualment estic cursant segon de gran en Audiovisuals i Multimèdia, ja que el món de l'art és un univers molt extens el quam m'emociona i amb el qual expresso les meves idees.

La meva vida professional encara està començant, i espero poder desenvolupar-me més en aquest àmbit per arribar a ser un gran professional i complir les meves metes.

EL PROGRAMA

 DIUMENGE, 5 DE JULIOL

A 2/4 d’11 del matí als Paratges dels Desmais

Inauguració de l'aplec amb un pilar de la Colla Castellera

ESPERXATS DE L'ESTANY


Seguidament les sardanes amb les cobles:

P – LA PRINCIPAL DE PORQUERES

B – LA BISBAL JOVE

M – MIL·LENARIA

 

Totes les SARDANES del matí seran de 7 tirades

 

 1- P- TENDRESA                            Francesc Mas Jené

 2- B- CAMÍ RAL                                         Enric Ortí

 3- M- AMICS DE SARRIÀ                          Conrad Saló

 4- P- BLANES FESTIU                            Josep Albertí

 5- B- A LA FELI                                    René Picamal

 6- M- EL 1R APLEC DE LA SÒNIA            Jaume Cristau                              (Estrena. Dedicada a la Sònia Tubert)

 7- P- LA BUSQUETA ROSSINYOLERA        Fsc. Riumalló

 8- B- BANYOLINA                      Josep Coll i Ferrando

 9- M- PETITA ROSA                          M. S. Puigferrer

10- P- SÓC DE VILAFRANCA                  Josep Saderra

11- B- PER BANYOLES                        Francesc Mas Ros

                 (Sardana de concurs de Colles improvisades)

12-M- LA UNIÓ A CERET                           Frederic Guisset

13-CONJUNT- A LA PLANA DE VIC       Joaquim Palmada

 (Amb motiu dels 150 anys del naixement d'aquest autor banyolí)

 

Durant tot el dia:

FIRAPLEC: Fira-mercat de Cultura Popular

Amb la participació del Club Hípic Comarca del Pla de l’Estany, La Falç, Atlètic Club Banyoles, Amics de Sant Aniol, Casal Popular Independentista del Pla de l'Estany, Taller Arts Aplicades Centre Cívic de Porqueres, Comerç Just, l'escriptor Josep Martínez i demostració de cistelleria artesana.


Per primera vegada als Desmais

PLANTADA DELS GEGANTS DE LA CIUTAT


De les 11 a les 2 del migdia:

10a TROBADA DE PUNTAIRES I PATCHWORK

8è Concurs de Puntes de Coixí

Tema del concurs: un cobretaula "tapete"


Les obres s’han de presentar el mateix dia de la trobada i es premiaran segons votació popular.


EXHIBICIÓ DE PETANCA

 

A les 2 de la tarda:

DINAR POPULAR als paratges dels Desmais

Preu del dinar: Socis 15 euros, No socis 18 euros

Compra de tiquets fins el 2 de juliol els dimarts de 7 a 9 i els dimecres de 8 a 9 del vespre al local del FOMENT.

 

A les 4 de la tarda

CAFÈ CONCERT amb la cobla MIL·LENÀRIA.

.A partir de les 5 de la tarda continua l’APLEC:

 Les SARDANES seran de 10 tirades                                                          

1-P- LA BARCA DE SANT ANDREU                          Isabel Medina

2-B- A LA MEVA FILLA CARME                Conrad Saló

3-M- COBLA D'ARGENT                           Jaume Roca Delpech

4-P- XXX

5-B- XXX

6-M- XXX

7-P- LA FLAMA DE LA SARDANA

         EMPREMPTA BANYOLES

         MIG SEGLE D'HISTÒRIA        Tomàs Gil Membrado

       (A escollir pels oïents de Ràdio Banyoles)

       (Amb motiu del centenari del naixement de         l'autor)

8-B- LLAMINERA                            Josep Blanch Reynalt

9-M- REGAL DE REIS                               Martirià Font

10-P-EL PAÍS A L'ESCOLA                     Carles Santiago


11-B-NENS I NENES                             Antoni Mas Bou  

12-M-LA SARDANA A L'ESCOLA                Miquel Tudela

                           (Ronda de sardanes per a la mainada)

13-CONJUNT-BAIXANT DE LA FONT DEL GAT   

                                                          Enric Morera

(Recordant l'autor en el 150è aniversari del seu naixement)

 



A les 8 del vespre::

BALLADA DE L’ESBART DANSAIRE FONTCOBERTA INFANTIL, JUVENIL I COS DE DANSA

 



ATENCIÓ:

  • POSA'T LES ESPARDENYES!!!!!!! TENS UNA FAIXA I UNES ESPARDENYES PER BALLAR? NOSALTRES HO PORTAREM. ANIMA'T I VESTEIX-TE PER L'OCASIÓ!!!
  • Al llarg de la tarda hi haurà la Sardana del NOVATO per a tothom que vulgui aprendre a ballar
  • Hi haurà servei de BAR i entrepans tot el dia
  • ENTRADA LLIURE. Agraïrem molt la vostra col·laboració.

NOTES:

  • L'entitat organitzadora de l'Aplec es reserva el dret d'alterar l'ordre d'aquest programa si causes imprevistes obliguessin a fer-ho.
  • CIVISME: Es prega el màxim d'ordre en el recinte de l'Aplec i els voltants. Recomanem particularment el respecte a les plantes.
  • LLOCS DE VENDA: per a instal·lar-los és necessari el permís de la comissió. Igual mpermís serà necessari per a distribució de propaganda.
  • SERVEIS: en el recinte de l'Aplec hi haurà servei de bar, informació i assistència sanitària.
  • En cas de pluja l'Aplec es farà al pavelló de LA FARGA
  • Fotos: Marta Blanch i Marcel Bassachs


ELS COL·LABORADORS

Són un centenar de persones que, des de fa anys, ens donen un cop de mà. Es paga una quota de 32 euros l'any i s'entra en sorteig cada divendres amb les dues últimes xifres del sorteig de l'ONCE. El guanyador de cada divendres cobra 30 euros. APUNTEU-VOS-HI!!!

  1. ..
  2. Josep Llobet i Gassó
  3. Joaquim Duran i Estarriola
  4. Isabel Vilagran colprim
  5. ..
  6. Àngel Pellicer i Puigdemnto
  7. Antoni Largo Puerta
  8. Joaquim Duran i Ametller
  9. Lluís Pages i Corominas
  10. ..
  11. Neus Roura i Ferrés
  12. Josep Boix i Martí
  13. Sebastià Serra i Llensa
  14. Josep Agustí Ros
  15. Jesús Güell Puigdevall
  16. .
  17. Joan Grau i Borràs
  18. Núria Boixó i Riera
  19. L'Ham guia d'informació
  20. Ramón Nogué i Crespo
  21. Josep Robert i Serra
  22. Electrotècnic SL
  23. Fina Julbe i Roda
  24. Pep Boix i Angelats
  25. ..
  26. Montse Frigolé Vila
  27. Magdalena Saderra i Bonal
  28. Josep Morata i Canals
  29. Jordi Torrent i Pibernat
  30. Joaquim Domènech i Segarra
  31. Joan Celrà i Teixidor
  32. Xavi Figueras i Bajona
  33. Imma Palmada i Roura
  34. Joan Lleal Tulsa
  35. Adela Geli i Barceló
  36. Núria Saballs i Geli
  37. M. Àngels Brugada i Clotas
  38. Paquita Albert Mulet
  39. Josefa Castany i Roset
  40. ..
  41. Antoni Jaén Molina
  42. Albert Lleal Grau
  43. Ferran Juncà i Riuró
  44. Josep Juncà i Busquets
  45. Dolors Company Xabé
  46. .
  47. Albert Palmada i Torrent
  48. M. Mercè Planas i Esqueu
  49. Jesús Frigolé Planas
  50. Xavi Bosch i Teixidor
  51. Martirià Oller i Sala
  52. Bartomeu Casellas Vidal
  53. Martirià Torras i Congost
  54. Pere-Joan Coll i Quintana
  55. Núria Prat i Valentí
  56. Francesc Pardàs i Grau
  57. ..
  58. Josefina Planas Homs
  59. ..
  60. Rosa Casellas i Gratacós
  61. Mercè Vinyoles i Pagès
  62. Jaume Planella Serra
  63. Maria Grau Pagés
  64. Carmen Vila i Planas
  65. ..
  66. Mariona Juncà i Bonal
  67. ..
  68. Maica Palmada i roura
  69. Sílvia Sánchez Pérez
  70. .
  71. Joan Àlamo i Viñals
  72. Francesc Arpa Expósito
  73. Albert Figueras Prat
  74. Rosa Barnadas Nogué
  75. Josep Farras i Casoliva
  76. Jaume Rodoreda Corominas
  77. Josep M. Viñas i Roura
  78. .
  79. Salvador Saballs i Bustins
  80. Rosa Mari de Palol Albafull
  81. Toni Teixidor i Riera
  82. Josep Pagès i Oller
  83. Xènia Moradell i Palmada
  84. Judith Palmada i Roura
  85. Albert Pagès i Palmada
  86. ..
  87. Pere Angelats Pagès
  88. Xavi Rodoreda Pastoret
  89. Júlia Pagès i Palmada
  90. Nil Cruells i Palmada
  91. Joan Parnau i Bosch
  92. Joan Brugués i Prat
  93. ..
  94. Francesc Porta i Estañol
  95. Sònia Duran Badosa
  96. Pilar Dilmé i Figueras
  97. Francesca Caixàs i Costa
  98. ..
  99. Joan de Palau i Juncà
  100. ..